Gnee  Acer  (Tianjin)  Co.,  Ltd.

Actualització del preu del coure C11000: 12 d'octubre de 2026

Oct 12, 2026

El càtode no és el que es solda, enrotlla o estira. Equips d'adquisició que només miren el número de coure de 3-mesos de LME:14.550 dòlars per tonael 10 d'octubre, amunt255,50 $ (+1.79%) el diai+2.04% a la setmana- perden la capa que realment mou la seva factura. La capa en qüestió és laprima de fabricació: el cost de convertir el càtode de grau A en filferro, barra colectora, tub, làmina, cinta, placa o làmina. A les set formes de producte C11000 comunes, aquesta prima es va ampliar entre el tercer trimestre i el quart trimestre del 2026, peròno uniformement. La làmina i la barra s'han ampliat entre un 21 i un 22%. Placa ampliada un 17%. La implicació per als compradors del quart trimestre és que la línia de comanda LME ja no és l'única cosa a negociar - la prima de conversió és ara el segon objectiu mòbil de la cotització.

 

Per què la Fabrication Premium és important ara

Durant els tres primers trimestres del 2026, la història del coure va ser gairebé completament una història de LME. La mitjana de 3 mesos de LME per al 2026 funciona aproximadament14.370 dòlars per tona- sobre41% per sobrela mitjana del 2025-any complet. Per als equips d'adquisició amb un contracte fix LME-plus-premium, la línia LME era la volàtil i la prima de fabricació era estable.

 

Aquesta divisió ja no està neta. També han començat a moure la línia de conversió tres pressions:

Costos energètics.Els contractes d'electricitat i gas natural de les fàbriques europees renovats als nivells del quart trimestre de 2026 superen entre un 10 i un 15% el quart trimestre de 2025. Els molins nord-americans amb potència comprada a la xarxa-han experimentat augments similars. Els molins asiàtics amb exposició a l'energia hidroelèctrica estan més aïllats, però encara paguen més per l'ànode i el gas natural.

Economia de la recuperació de ferralla.Els preus més alts de LME han endurit el sòl sota la ferralla de coure número 1 i número 2. Les fàbriques que compten amb la retroalimentació interna de ferralla per subvencionar la matèria primera ara han de marcar-al mercat-aquesta ferralla a preus relacionats amb LME-, la qual cosa comprimeix el diferencial i augmenta les-primes de conversió cotitzades.

Assignació de capacitat del molí.Q4 és el pic estacional de la demanda de transformadors, barres i cables imants. Les fàbriques d'aquests segments estan tenint temps de lliurament més llargs i prioritzen els-marges i les toleràncies especialitzades més altes, cosa que augmenta la prima de conversió fins i tot per als productes estàndard.

 

El resultat net: elprima de fabricacióper a la forma mitjana de producte C11000 ampliada peraproximadament entre 150 i 800 dòlars per tonaentre Q3 i Q4 2026. El gràfic següent quantifica la forma de canvi per forma.

 

Instantània del mercat d'octubre de 2026

Indicador Valor (10 d'octubre de 2026) Què significa per a C11000
LME coure 3 mesos 14.550 $/tona +255,50 $ (+1.79%) el dia; +2.04% a la setmana
LME efectiu vs 3 mesos +10–14 $/tona Endarreriment lleu; càtode ràpid encara ajustat
Mitjana LME YTD 2026 ~14.370 $/tona +41% respecte a la mitjana-de l'any complet del 2025
Mitjana de l'any complet-LME 2025 10.180 $/tona Base de referència per a la comparació interanual
Premium de coure Yangshan ~$120/tona Fora del pic de setembre de 124 dòlars; La demanda física asiàtica segueix ferma
Estocs de magatzem LME ~242.975 tones Reducció de-vacances; estret ex-Àsia
Estocs de coure COMEX ~700.000 tones Per sota del pic de setembre de 762.000 tones
Data límit de la tarifa de coure de la Secció 232 dels EUA- Soft no (30 de setembre de 2026) Cap deure imposat; la revisió continua oberta
Mina d'or-de coure xilena Primera-vaga des del 7 d'octubre Concentrar el risc de subministrament; impacte refinat en 2-4 setmanes

 

La cosa per emportar: la línia de LME és alta i ajustada, però elprima regionalés estable i elprima de fabricacióés el que ara s'eixampla. La combinació significa que les factures C11000 del quart trimestre estan sent impulsades per les tres capes simultàniament, no només pel número LME del títol.

 

Mòdul de grau equivalent C11000

C11000 és el grau de coure de força electrolític (ETP), especificat com a99,90% Cu mínimamb l'oxigen controlat en el rang de to -du 0,02-0,04%. La mateixa química es fa referència en diversos estàndards nacionals. Per als equips d'adquisició que reben dibuixos que especifiquen una designació i necessiten proveir-se de fàbriques certificats a una altra, la taula següent mostra els equivalents.

 

Sistema de designació Codi de qualificació Altres noms comuns Notes clau
UNS (EUA) C11000 Pas electrolític Tough Pitch (ETP) Grau base ASTM B152, B187, B49, B280
EN (Europa) CW004A Cu-ETP EN 1652, EN 12163, EN 12449
GB/T (Xina) T2 - GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040
JIS (Japó) C1100 - JIS H3100, H3200, H3300
DIN (Alemanya) 2.0065 E-Cu58 DIN 1787 / EN 13601
BS (Regne Unit) C101 - BS EN 1652
ISO Cu-ETP - ISO 1336

Per a aplicacions d'atmosfera soldada o d'hidrogen{0}}, especifiqueu-hoC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101% IACS) o lliure d'oxigen, especificarC10200 (OFHC)oC10100 (OFE).

Escala Premium de fabricació per formulari de producte - Q3 vs Q4 2026

La prima de fabricació és la línia més negociable d'una factura C11000. També és el més variable. El gràfic següent mostra el punt mitjà-típic del Q3 i el punt mitjà-indicatiu del Q4 per a set formes de producte habituals, ordenades per magnitud de la prima (la més alta a la part superior).

C11000 Copper Price Update

Prima de fabricació C11000 per forma de producte: Q3 (agost-setembre de 2026) punt mitjà-típic vs Q4 (octubre de 2026) punt mitjà indicatiu-. Primes en USD per tona en efectiu de LME Cu o liquidació de 3-mesos. La columna de la-dreta mostra el percentatge d'ampliació del Q3 al Q4. La làmina i la barra colectora es van eixamplar més ràpidament; la placa es va eixamplar més lentament.

 

Forma del producte Prima típica del tercer trimestre (USD/t sobre LME Cu) Prima indicativa del 4T (USD/t sobre LME Cu) Q3→Q4 ampliació
Làmina (enrotllada, < 0,1 mm) $3,800 $4,600 +21%
Tub (dibuixat, fontaneria/ACR) $2,700 $3,200 +19%
Tira (precisió, < 3 mm) $1,600 $1,900 +19%
Full (-enrotllat en fred, > 3 mm) $1,400 $1,650 +18%
Placa (pesada, > 6 mm) $1,200 $1,400 +17%
Barra colectora (rectangular, enrotllada) $900 $1,100 +22%
Filferro (8 mm, colat continu) $700 $850 +21%

 

El patró és informatiu. Les dues formes amb l'ampliació percentual més gran -barra (+22%)ipaper d'alumini (+21%)- es troben als extrems oposats de l'espectre de complexitat. La barra colectora té una forma senzilla, però l'augment de la demanda del transformador i del centre de dades-ha reduït la capacitat del laminador-. El paper d'alumini és la forma més complexa i la que fa més-energia per produir. Tots dos es van eixamplar més ràpidament que la mitjana.

 

Tub i cintaampliat un 19%. La demanda de tubs està sent impulsada per les reformes de la fontaneria, les instal·lacions d'ACR (-aire condicionat i refrigeració) i la transició de la-bomba de calor. La demanda de tires està sent impulsada per connectors de bateries EV, bobinats del transformador i electrònica de precisió.

 

Plat i llençolva eixamplar menys (17-18%). Aquestes són les formes de més-volum, i els molins que les produeixen tenen la capacitat més estable. També són els formularis on la línia LME és la part més gran de la factura final, de manera que el moviment LME està fent més feina sobre el preu del titular.

 

Per aComprador de varetes C11000, el número de titular importa més que la prima de conversió. Per aComprador de làmina C11000, la prima de conversió pot ser una quarta part de la factura.

 

Formulari-mitjançant-Notes d'adquisició del formulari Q4

Filferro (8 mm, colat continu)

La forma més senzilla per fer - una única passada-calentada des d'una-barra de llançament contínua - i la forma amb la prima de conversió més baixa. L'ampliació del 4T va ser impulsada principalment pereconomia de retrocés{0}}scrap: els preus més alts de LME han augmentat el nivell de la ferralla de coure número 1, comprimint el marge intern de la fàbrica i augmentant la prima de conversió-cotitzada principal. Els terminis de lliurament de la vareta estàndard de 8 mm són ara6-8 setmanesper a Q1 2027 espais de lliurament.

 

Barra colectora (rectangular, enrotllada)

La barra colectora és geomètricament senzilla però logísticament ajustada. L'eixamplament de la Q4 va ser impulsat perdemanda del transformador i del centre de dades-que ha avançat-la capacitat del molí laminador. La barra colectora-tapada en llauna porta una barra addicional$200–$400/tsobre nu. El-platat n'afegeix un altre$1,500–$2,500/t. Si el vostre dibuix especifica el revestiment, bloquegeu la prima de revestiment per separat de la prima de coure.

 

Placa (pesada, > 6 mm)

La placa és la forma més exposada a labus de terra, aparell de commutació i transformador granfinal{0}}mercats. La demanda del quart trimestre és ferma, però no tan ajustada com els segments de cinta i tub. Els compradors de plaques tenen la major influència per negociar la prima de conversió al quart trimestre, perquè la línia LME és la part més gran de la factura i les fàbriques estan disposades a descomptar la conversió per guanyar el volum.

 

Full (-enrotllat en fred, > 3 mm)

La làmina és una forma de cavall de batalla que s'utilitza en cobertes, revestiments, revestiments de barres i fabricació general. L'eixamplament del Q4 és moderat. Els compradors haurien de prestar atencióespecificació de temperament: un dibuix que especifica H02 (meitat-dur) versus H04 (complet-dur) versus O60 (recuit suau) canvia el cost de conversió en5–15%. Si la vostra aplicació ho permet, especificar per rang de duresa en lloc de per nom li dóna flexibilitat al molí per triar la ruta més barata que compleixi.

 

Tira (precisió, < 3 mm)

Strip és la forma de full de-precisió més alta i la més exposadaBateria EV, bobinatge del transformador i electrònicademanda. L'ampliació del quart trimestre va ser impulsada per les limitacions de capacitat a les laminadores en fred-de precisió. Els requisits de tolerància i acabat-de superfície són importants: una tolerància de ±0,02 mm amb acabat mirall pot afegir-ne un altre15–25%a la prima de conversió.

 

Tub (dibuixat, fontaneria/ACR)

La demanda de tubs al quart trimestre està sent impulsada per lacicle de renovació de la fontaneria, construcció d'ACR (-aire condicionat i refrigeració) i transició de la-bomba de calor. El tub estirat requereix diverses passades d'estirat-en fred i recuits intermedis, per això la prima de conversió es troba al mig de l'escala. Els terminis de lliurament dels tubs estirats són ara10-14 setmanesper a mides estàndard;14-20 setmanesper a especificacions d'ACR no-estàndards o d'alta-pressió.

 

Làmina (enrotllada, < 0,1 mm)

La làmina és la forma més complexa i la que té la prima de conversió absoluta més gran. L'eixamplament de la Q4 va ser impulsat percostos energètics(la laminació de làmines és un dels processos de coure més intensius{0}}d'energia) i perBateria EV, col·lector de corrent d'ions de liti-i blindatge electrònicdemanda. El paper d'alumini també és la forma més exposadapèrdua de ferralla: el retall de vora del procés de laminació torna al taller de fosa i aquesta ferralla s'ha de marcar-per al mercat{-a preus relacionats amb LME-, la qual cosa augmenta la prima de conversió del títol.

 

Q4 Estratègia de contractació per formulari

Per als compradors C11000 que gestionen la despesa del quart trimestre en múltiples formes de producte, destaquen cinc punts tàctics:

Negocieu la prima de conversió per separat de la clàusula LME.Un sol número LME+premium és convenient, però amaga la prima de conversió. Demaneu els dos números desglossats i compareu la prima de conversió amb els intervals específics del formulari-d'aquest article.

Bloqueja el volum Q1 2027 ara als formularis ajustats.Els terminis de lliurament de làmines, tubs i barres s'estan ampliant. La franja de lliurament AQ1 2027 demanada a l'octubre garanteix la posició del calendari de producció.

Especifiqueu el temperament per rang de duresa, no pel nom.H02 vs H04 vs O60 canvia el cost de conversió entre un 5 i un 15%. Un dibuix que permet "mitja-dur, 60–75 HV" ofereix al molí la ruta més barata.

Pregunteu sobre l'economia de retroalimentació de ferralla.Un molí que té un alt nivell de ferralla interna recupera un marge que el comprador no pot veure a la factura. Si la proporció de ferralla de la fàbrica és alta, pot haver-hi marge per negociar la prima de conversió a la baixa.

Revestiment i tolerància separats de la prima de coure.Les especificacions d'-llapat{0}},-plata i tolerància-estrictes poden afegir entre un 10 i un 25% a la prima de conversió. Negocieu-los com a línies de comanda separades perquè la part de coure-i-de fabricació de la factura sigui visible.

 

PMF

P: La prima de fabricació és la mateixa que la prima regional?

R: No. La prima regional cobreix el transport de mercaderies, l'assegurança, el finançament i els drets d'importació per portar el càtode d'un magatzem a un fabricant. La prima de fabricació és el cost de convertir el càtode en la forma del producte C11000 acabat. Junts formen el component "entrega de molí" d'una factura C11000; la línia LME és el tercer component.

P: Per què la prima de fabricació és tan diferent entre el filferro i la làmina?

R: Pèrdua de rendiment, intensitat energètica i nombre de passos del procés. El filferro és un producte laminat en calent-una sola passada- amb un rendiment d'aproximadament un 98%. La làmina és un producte laminat en fred-passes múltiples- amb recuits intermedis-intensius d'energia i ferralla-de retall de vora a cada estand. La diferència de rendiment i energia apareix directament a la prima de conversió.

P: La prima de fabricació es seguirà ampliant a Q1 2027?

R: Depèn dels costos energètics i del nivell de LME. Si LME Cu es manté per sobre dels 14.000 $/t i els contractes d'energia es mantenen a prop dels nivells actuals, és probable que la prima de conversió s'ampliï un altre 5-10% a Q1 2027. Si LME es corregeix entre 13.000 i 13.500 $/t, les primes de conversió probablement es mantindran estables.

P: He de bloquejar ara un contracte de preu fix de 6-mesos o de 12 mesos?

R: Un contracte de-preu fix bloqueja la referència LME i la prima de conversió. En l'entorn actual, l'avantatge és la protecció contra nous augments de LME. L'inconvenient és perdre l'oportunitat si LME corregeix. L'enfocament estàndard és un contracte flotant-LME amb una prima de conversió fixa - que captura el moviment de LME en ambdues direccions mentre bloqueja la línia que realment podeu negociar.

 

Gamma de subministrament de productes C11000

Subministrem coure electrolític C11000 resistent a totes les formes de productes principals. Els rangs de producció estàndard es mostren a continuació; Hi ha disponibles mides, tremps i acabats superficials no estàndard-a petició.

Forma del producte Interval de mides Tremp / acabat Normes
Filferro C11000 Colat continu de 8 mm Tal com-dibuixa ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952
Barra de bus C11000 Gruix 3-20 mm, amplada 20-200 mm H02 (mig-dur); llauna-, platejat- opcional ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585
C11000 làmina i placa Gruix 0,5–50 mm, amplada fins a 1.500 mm O60 / H02 / H04 ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040
Tira C11000 Gruix 0,1–3,0 mm, amplada fins a 600 mm O60 / H02 / H04; toleràncies de precisió disponibles ASTM B152; EN 1652; JIS H3100
Tub C11000 (dibuixat) OD 4–100 mm, paret 0,5–5,0 mm O60 (recuit); H58 per a ACR ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033
C11000 làmina Gruix 0,01–0,1 mm O60 (recuit suau) ASTM B370; EN 1652

Tots els formularis s'envien amb certificats de prova de molí complets i es poden subministrar amb inspecció de tercers-, informes dimensionals i certificació d'acabat-superfície a petició.

 

Sol·liciteu un pressupost C11000

Envieu-nos el vostre formulari de producte, especificació, quantitat i finestra de lliurament. Tornarem una cotització indicativa formal en un termini de 48 hores, amb la referència LME, la prima regional i la prima de fabricació desglossades com a línies de comanda separades. Graus equivalents (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) subministrats sota el mateix sistema de qualitat.

Sol·licita un pressupost

goTop